Угорський барон Янош Нодь вирішив першим побувати на найвищій горі Карпат і назвати її своїм ім’ям. Узяв він із собою двадцять слуг і вирушив у дорогу. Було це влітку. Діставшись підніжжя гори, вирішив він отаборитися, перепочити. Два дні тривав перепочинок. Нарешті вирішив Нодь, що час вже підкорювати гору. Нелегкий шлях видався: хащі густі, каміння колюче, повалені бурею товсті колоди. Знемагали люди, падали від утоми, лише барон не бачив і не відчував нічого, окрім бажання підкорити гору.
Раптом закрили літнє сонце тяжкі чорні хмари, посипав густий сніг, піднявся вітер — почалася справжня буря. Кинулися люди хто куди. За ніч випало дуже багато снігу. Лише третина людей повернулася до табору — інші загинули, у тому числ
... Читати далі »
Чим краще харчується дитина, тим вищий її інтелект
Діти, які мали здорове харчування у ранньому віці, мають вищі показники IQ, а ті, кого годували фастфудом, частіше демонструють знижений інтелект, вважають вчені з Університету Аделаїди (Австралія). Фахівці досліджували зв'язок особливостей харчування семи тисяч дітей у віці 6, 15 і 24 місяці з рівнем їхнього інтелектуального розвитку у віці восьми років. Порівнювалася традиційна і сучасна їжа, приготована у домашніх умовах, готова дитяча їжа, грудне вигодовування тощо.
Ми з дитинства знаємо, що натуральні соки – це концентрати корисних вітамінів та мікроелементів, які покращують стан нашого організму, сприяють зміцненню імунітету. Але які ж соки найкорисніші? Що вони нам дають? Усі натуральні соки насичені корисними мікроелементами, вітамінами і антиоксидантами, що підвищують імунітет, але якісних соків на нашому ринку стає все менше й менше.Натуральний сік з винограду є чи не найкориснішим з усіх і має високі лікувальні властив
... Читати далі »
Прогнозована чисельність населення України на 1 січня 2013 складе 45 547 800 осіб, що на 42,9 тис. осіб менше від показника середньої чисельності населення в 2012 році.Згідно з даними Державної служби статистики України, розміщеними на офіційному сайті відомства, міське населення України складе 31,4 млн осіб, сільське - 14,2 млн осіб.... Читати далі »
У восьмому столітті до наший ери в одному з грецьких міст - Спарті - жило войовниче плем´я (яке за назвою міста називалися ще спартанцями). Вони здійснювали набіги на сусідні території і поневолили племена, що жили там. Численні військові походи вимагали від спартанців великої сили й витривалості. Адже спартанці були професійними воїнами. Тоді ж у Спарті виникла особлива система виховання дітей. Усі спартанські хлопчики були розділені на загони за віком. Виховання дітей у цих загонах було дуже суворим. Ставилася єдина мета − досягти, щоб усі спартанські діти стали сильними і фізично загартованими. Ці вимоги розповсюджувалися і на хлопчиків, і на дівчаток, які в майбутньому повинні були ставати здоровими і сильними матерями.