Неділя, 24.11.2024, 03:54
Вітаю Вас Гість | RSS

"Класні" посиденьки 

        Сайт вчителя початкових класів                                                                                    Сукманюк Ганни Леонідівни

Каталог статей

Головна » Статті » Виховання » Робота з батьками

Увага, наші діти!!!

                                   Звідки беруться шкільні страхи?
Дуже часто людина так чи інакше відчуває страх, особливо гостро боязкі відчуття проявляються в дітей. Якщо це звичайні хвилювання, які жодним чином не впливають на самопочуття дитини, то перейматися не має за що. Проте як бути коли страхи впливають на психологічний стан дитини, на його здоров’я? Як допомогти своїй дитині перемогти шкільні страхи?

Декілька слів про самі страхи.
По-перше треба виявити причину шкільного страху. Найчастіше обставинами, що провокують  виникнення шкільного страху, є занадто вимогливі батьки. Тобто їх очікування стосовно успішності своєї дитини. Звісно кожен батько хоче бачити свою дитину найкращою, проте якщо очікування були завищені, то невдачі, які виникнуть на шляху дитини, можуть спричинити виникнення страху перед батьками, за не виправдання надій і не виконання покладеного обов’язку.
Більше того, шкільний страх може проявитися при зміні класу або взагалі переходу до іншої школи, навчального закладу. Якщо дитина не може знайти контакт з оточенням, вона ризикує бути вигнанцем і одинаком. Особливо часто в нашому світі з цим стикаються діти, які не відвідували дитячий садок і не мають відповідного досвіду спілкування з іншими дітьми в колективі.

Як же допомогти своїй дитині подолати шкільний страх?
По-перше потрібно, щоб дитина повсякчас відчувала підтримку і любов з боку батьків і родичів. Батько і мати повинні приділяти розвитку своєї дитини, незалежно від того хлопчик чи дівчинка. Особливо відчуваючи підтримку батька діти виховують впевненість у собі, у своїй захищеності і підтримці.
Зобов’язання батьків  – проявити безкінечну любов, незалежно від його досягнень або невдач, не виставляти завищені вимоги.
Визнання справжніх досягнень дитини надасть їй упевненості, гордість за власні успіхи.
В жодному випадку не потрібно наказувати дитину за невдачі у школі, шляхом обмеження його привілеїв вдома. Це, швидше за все, викличе протест з його боку.
Завжди потрібно говорити з дитиною, Спілкуватися з нею про те. що її турбує, про що вона думає. Якщо дитині важко сформулювати свої страхи, то можна пограти з нею у рольові ігри, де вона зможе реалізувати усі свої переживання і виразити їх словами. Наприклад розіграти якусь пригоду тощо.
І на останок найважливіше правило: батькам потрібно слідкувати за своїм емоційним станом. У родині де батьки завжди сваряться, де царює хаос і крик, дитина ніколи не знайде необхідної підтримки.
Категорія: Робота з батьками | Додав: annaLeon (13.02.2014)
Переглядів: 924 | Теги: навчання, школа, страх | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 397
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0