Скоро, скоро на поріг прийде свято – НОВИЙ РІК! Мета. Розширювати знання учнів про традиції зустрічі Нового року. Розвивати вміння весело і цікаво проводити свято, згуртувати колектив. Виховувати дружні стосунки між учнями. Обладнання. Для ігор м’яч та 2 апельсини, подарунки для дітей, фонограми пісень, програвач МР3.
Хід свята
І учень. Добрий день, шановні гості! Наступає новий рік. І йому м’якеньку постіль застилає білий сніг.
ІІ учень. Нас чекає гарний зал, на святковий карнавал. Казки подих тут панує диво всім нам подарує
ІІІ учень. Більше жартів,більше сміху, дозволяється у нас. Всі танцюйте,веселіться, бо прийшов для цього час.
ІV учень. Казку в гості кличуть люди, так ведеться споконвік. День,який почнеться з чуда, буде щедрим цілий рік
Під звуки чарівної музики до залу заходить Казка Казка. Десь за синіми морями, та за темними лісами. Серед поля,біля річки, у хатинці невеличкій. У хатинці непростій, а прозорій, льодяній. Де людей ніде нема, там собі жила зима. Стала вона мандрувати, щоб у світі побувати. І побачить, і почуть, як там люди всі живуть. І у місті, і в селі, і дорослі,і малі. І у лісі всі звірята, як готуються до свята. Як ялинки прикрашають, ігри і вірші вивчають. Адже скоро на поріг прийде свято – НОВИЙ РІК.
Лунає музика виходить Зима Зима. Довго-довго мандрувала, в гості до Вас завітала. Щоб самій мені не сумувати, хочу разом з вами святкувати. Та прийшла я не сама, я подружок привела.
З являються сніжинки. Танок сніжинок. Сніжинка. Кругом ялинки з вами нам весело кружляти. Тож новорічне свято вже слід розпочати.
Зима. Сніжиночки, подруженьки, ви з вітром полетіть. на свято новорічне
Діда Мороза із Снігурочкою запросіть.
Діти і Сніжинки кличуть Діда Мороза і Снігуроньку Зима. Не чує нас Дід Мороз, давайте станемо в хоровод і заспіваємо йому пісню «Запросини Діда Мороза» Діти співають. З являється Дід Мороз
Дід Мороз. Добрий день, шановні діти! Я прийшов сумний до Вас. Зараз лист Вам зачитаю, Зрозумієте все враз.
Дід Мороз читає лист Дід Мороз. «Я викрала твою Снігурку і вимагаю за неї викуп. Щоб повернути внучку ти повинен покласти під ялинку для мене всі дитячі подарунки. Інакше не побачити тобі Снігуроньки. Баба-Яга»
Дід Мороз. Як же я можу залишити дітей без подарунків, а свою внучку в небезпеці! Потрібно негайно знайти Бабу-Ягу і повернути Снігуроньку.
Зима. Дідусю, ми з дітками потанцюємо,а ти з моїми Сніжинками сходи До Баби-Яги. Може зможете її переконати відпустити Снігуроньку. Запросіть її до нас на свято. Дід Мороз і Сніжинки виходять. Діти в хороводі співають пісню «Хто ступає на поріг» З’являється Баба-Яга Баба-Яга. Я Баба-Яга Кістяна нога, Розбігайтесь! Я Баба-Яга Кістяна нога, Всі ховайтесь!
Всі ховаються. Баба-Яга озирається довкола Баба-Яга. Нікого не має, усі поховались, Без мене Ягусі на свято зібрались!
Сідає на стілець і співає Баба-Яга. У глушині лісовій я живу сотні літ, У хатинці на курячій ніжці. І ніхто не згада,що сумую одна, сохну - в’яну, як листя на гілці.
Витирає сльози. Поки вона співає, заходить Дід Мороз і Сніжинки
Дід Мороз. Баба-яга, навіщо ти викрала Снігуроньку? Невже ти не знаєш що потрібно розпочинати свято .Дітки чекали нас цілий рік, гарно вчилися, робили добрі справи. Я запрошую тебе до нас на свято.
Баба-Яга. Гаразд, я поверну Снігурку,після того, як дітки мої загадки відгадають. Дід-Мороз. Дітки, ви допоможете повернути Снігуроньку? Погоджуєтесь на умови Баби-Яги?
Баба-Яга загадує загадки дітям
1. Взимку вкрили ми навкруг
Ліс ,дорогу, поле й луг.
А як сонце припече –
Ми струмочком потечем.(Сніжинки)
2. На голову тітка біла,
казанок, погляньте, вділа.
І з мітлою в ранню пору
опинилась серед двору.
Запитайте тітку,діти,
В чому буде борщ варити? (Снігова баба)
3. Ішов--- без доріг.
Де йшов—там ліг.
Лежав до весни,
навесні побіг. (Сніг)
4. Мов зелений їжачок,
має безліч голочок.
Поспішає до оселі,
в новорічні дні веселі. (Ялинка)
5. Хто в хурделицю зимою
ходить лісом і рікою.
Візьме палицю до рук,
Та й постукає: тук-тук? (Дід-Мороз)
6. Цілу ніч гуляє в полі
по широкому роздоллі.
Білі гори намете -
спочивати в ліс іде. (Завірюха)
Баба-Яга. Добре дітки працювали, всі загадки відгадали. От свято так свято, та час вже Снігурці сюди завітати.
Баба-Яга приводить Снігуроньку Снігуронька. Добрий день,мої малята, гарні хлопчики й дівчата! Добрий день, всі мами й тата, що прийшли на наше свято! Я із святом всіх вітаю, зичу щастя і бажаю. Щоб збулися ваші мрії. світлі й радісні надії. Щоб хороше все збулося, І щоб добре всім жилося!
Всі стають в хоровод і співають пісню «Ой, летять сніжинки» Зима. У Дідуся Мороза у торбинці новорічні всім гостинці. Але щоб дарунки мати, треба в конкурсах участь брати.
Конкурс з м’ячем Діти стають в колоні по одному ноги на ширенні плечей. Направляючий учень передає м’яч під ногами наступним гравцям. Останній гравець отримавши м’яч стає в колону направляючим і повторює теж саме. Перемагає та команда, яка впоралась з завданням раніше.
Гра-конкурс «Передай апельсин» Дві команди стають у дві шеренги одна напроти іншої. Гравці в кожній команді, від першого до останнього, повинні передати один одному апельсин. Для цього можна користуватися тільки підборіддям або плечем. Руки знаходяться за спиною. Якщо апельсин падає, все починається з початку.
Дід Мороз. Молодці, дітки! Гарно змагались, приймали участь у конкурсах. Тепер отримайте призи. Роздає дітям переможцям призи Я знаю, що ви підготували для мене і гостей щедрівки і колядки. Діти співають колядки, щедрівки заздалегідь підготовлені
Снігуронька. Дідусю,гарно в діток на святі. Ти бачиш, скільки казкових героїв сьогодні завітало до нас. А які гарні костюми одягли наші дітки.
Дід Мороз. Так, справді, ніби в казці. Ану герої карнавалу, шикуйся на парад.
Проходить парад костюмів Всі діти стають у коло і співають пісню «Під Новий рік» Зима. Скінчилось наше свято, нам розставатись час. Хай новий рік багатий і щедрий йде до нас.
Баба-Яга. Хай свято ніколи ваш дім не минає. Хай радісний сміх ваш повсюди лунає.
Снігуронька. Нехай негаразди минають ваш дім. І затишно, лагідно буде у нім!
Дід Мороз. Хай будуть ваші оселі, і щасливі і веселі. І щодня на кожнім кроці, всім нехай щастить
В НОВОМУ РОЦІ!
Підготувала: Т. Д. Полупан - вчитель початкових класів
|