Мета. Поглибити знання учнів про свято Водохреща, звичаїв, обрядів, традицій, пов’язаних з циклом Різдвяних свят; розвивати творчі здібності учнів, уміння виразно читати твори; виховувати повагу до традицій наших прадідів, патріотизм, милосердя, почуття прекрасного.
Мета. Познайомити дітей традиціями та обрядами українського народу, з особливостями святкування Маланки – переддень, так би мовити, Старого Нового року. Ознайомити, як проходить веселе традиційне театралізоване дійство у відповідних костюмах і масках, де діти ходять по хатах і щедрують, співають пісні з щедрими побажаннями здоров’я, щастя, добробуту й достатку на майбутній рік, а господині готують вже не голодну, а багату кутю. Виховувати доброзичливість, яка завжди притаманна українцям, особливо в цей вечір, бо саме тому його називають Щедрим, дружелюбність, любов до своєї неньки України.
Мета. Ознайомити дітей молодшого шкільного віку з традиціями святкування на Україні Різдва Христового; прищеплювати любов до пісні, народних традицій і звичаїв; виховувати у дітей співчуття, милосердя, бажання творити добрі справи.
Мета. Вчити учнів усвідомлювати себе частиною світу природи; формувати інтерес до навколишнього середовища; розвивати увагу, спостережливість, бажання допомогти довкіллю; виховувати в школярів дбайливе і гуманне ставлення до природи, бажання милуватися її красою
Мета. Ознайомити з традиціями українського народу, особливостями святкування, розвивати інтерес до історії, звичаїв народу, почуття прекрасного, естетичний смак, виховувати любов до свого народу, до прекрасного: поезії, музики, природи.
Інсценування старої казки на новий лад. Сценарій можна використати також як основний захід для проведення Дня усної народної творчості. Призначений для молодших школярів.
Матеріал можна використовувати як для організації Дня любителів математики, так і окремі завдання на уроках, гуртках та в позаурочний час для логічних ігор. Призначено для учнів 3-4 класів.
Мета. Ознайомити учнів з різними видами усної народної творчості: прислів'ями приказками, загадками, скоромовками, казками, піснями, іграми. Розвивати виразність читання, творчі здібності дітей, фантазію, усне мовлення. Виховувати у дітей повагу до традицій і звичаїв українського народу, до усної народної творчості.
Вчителі початкових класів Старокостянтинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 стали ініціаторами проведення предметних днів у початкових класах. У підготовці і проведенні таких днів активну участь приймають вчителі, учнівські колективи та батьки. Матеріал можна використовувати і на уроках.
Мета. Ознайомити учнів із традиційним народним святкуванням Андрія, з обрядами та звичаями, пов'язаними із цим святом; прививати інтерес до народних традицій; виховувати любов до рідної землі, її звичаїв; вчити берегти і збагачувати національні традиції.